Jabloň MALINOVÉ HORNOKRAJSKÉ - M26
Kód: 5646Související produkty
Silně rostoucí a velmi plodná odrůda aronie s tmavými plody vhodnými na šťávy, sirupy i sušení. Nenáročný a plně mrazuvzdorný keř. Samosprašná.
Kompaktní a plodná odrůda aronie s tmavými plody vhodnými na šťávy, sirupy i sušení. Nenáročný, plně mrazuvzdorný a samosprašný keř. Kontejner K2.
Odolnější odrůda fíkovníku s tmavými sladkými plody. Vhodná pro pěstování na chráněném stanovišti v zahradě i ve větší nádobě.
Moderní téměř beztrnná odrůda červeného angreštu. Plody jsou středně velké, šťavnaté a sladkokyselé. Vyniká vysokou odolností k padlí a snadnou sklizní.
‘Cobra’ je kompaktní odrůda planiky s červenými plody a bílými zvonkovitými květy. Vhodná do nádob i do chráněných zahrad.
Červená odrůda angreštu pěstovaná ve stromkové formě. Plody jsou středně velké, šťavnaté a sladkokyselé. Vhodná pro běžné zahrady i menší pozemky.
Muchovník olšolistý je plodný a mrazuvzdorný keř s velkými sladkými plody. Ideální do slunných i polostinných zahrad.
Moruše černá je strom s tmavými aromatickými plody. Vhodná na slunné a teplé stanoviště. Velikost sazenice 60–80 cm.
Detailní popis produktu
Malus domestica MALINOVÉ HORNOKRAJSKÉ - M26
Malus domestica ‘Malinové hornokrajské’ je tradiční podzimní odrůda jabloně známá svou výraznou vůní a chutí připomínající maliny. Patří mezi starší české odrůdy vhodné do zahrad i extenzivních výsadeb.
Plody jsou středně velké, světle žluté s červeným líčkem. Dužnina je jemná, velmi šťavnatá a aromatická, se sladce navinulou chutí. Nejlépe chutnají čerstvé, vhodné jsou i ke zpracování.
Dozrává obvykle v září.
Růst je středně silný, vytváří rozložitější korunu.
Vyžaduje slunné stanoviště a běžnou zahradní půdu.
Zajímavost: Odrůdy s označením „malinové“ jsou ceněny především pro svou typickou vůni a chuť, která je mezi jabloněmi výjimečná.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Ovocné stromy a keře |
|---|---|
| EAN: | 441162-1 |
| Podnož: | M26 |
| Růst: | Střední |
| Skladovatelnost: | Dlouhá |
| Typ zrání: | Zimní |
KIWI - Actinidia chinensis MINKIGOLD
Ficus carica DALMATIE, K9
Tomel kavkazský je odolný druh tomelu s menšími sladkými plody. Využívá se pro přímou konzumaci i jako podnož pro ušlechtilé odrůdy kaki.
Moderní téměř beztrnná odrůda červeného angreštu ve stromkové formě. Plody jsou středně velké, šťavnaté a sladší chuti. Vyniká vysokou odolností k padlí.
Chaenomeles ‘Cido’ – plodný kdoulovec s aromatickými žlutými plody, vhodný na slunná stanoviště do zahrad, mrazuvzdorný.
Actinidia chinensis HAYWARD
Atraktivní tmavoplodá odrůda angreštu ve stromkové formě. Plody jsou tmavě červené až téměř černé, šťavnaté a aromatické. Vhodný na konzum i do kuchyně.
Velmi oblíbená a spolehlivá odrůda zeleného angreštu. Plody jsou velké, šťavnaté a sladkokyselé. Vyniká vysokou plodností a odolností k padlí.
