Marhaník granátový - GRANÁTOVÉ JABLKO - ACCO
Kód: 5655Související produkty
KIWI - Actinidia chinensis MINKIGOLD
Vaccinium macrocarpon ‘Big Pearl’ – nízký keřík s velkými červenými plody, vhodný do kyselé půdy, mrazuvzdorný.
‘MERCURIUS®’ je kompaktní stálezelená planika s červenými plody a bílými květy. Vhodná do nádob i chráněných zahrad.
Bez černý je tradiční ovocný a léčivý keř s aromatickými květy a tmavými plody. Nenáročný na pěstování, vhodný do každé zahrady.
Líska ‘Gunslebert’ je plodná odrůda s kvalitními oříšky. Nenáročný keř vhodný na slunce i do polostínu.
Jahodník Anabel (desetipack)
Velmi raná remontantní malina s velkými, sladkými a pevnými plody. Plodí již od léta až do podzimu a je vhodná i pro pěstování v nádobě.
Detailní popis produktu
Punica granatum ACCO
vel. 60-80 cm, K6
Punicum je opadavý keř nebo malý strom dorůstající výšky pěti metrů a plodem je vysychavá kulovitá bobule velká 9 až 12 cm, červené, žluté nebo zelenavé barvy s vytrvalým kalichem a velkým množstvím semen, která má silnou kožovitou slupku. Hmotnost plodů je rozmanitá od 200 g až do 1 kg. Granule tvoří semena obklopená šťavnatým arilem. Z plodů se připravuje šťáva, tzv. francouzská grenadina. Z jednoho kilogramu plodů se získá 500 až 700 g šťávy s obsahem asi 21 % cukrů. Oplodí obsahuje 22 až 30 % tříslovin a používá se k léčení při poruchách trávicího ústrojí. Ze slupek nezralých plodů, z kořenů a z kůry se získává barvivo, jímž se barvil i safián a v Orientě také koberce. Kůra stromů a slupky jsou bohaté na taniny. Zralý plod vydává při poklepu dunivý zvuk a má otevřený kalich, nezáleží přitom na zabarvení slupky. Pozor na popraskané plody, které jsou znakem sklizně v době přezrálosti plodů nebo vlivem sucha. Pro získání šťávy z plodů poválíme mírně nahřáté ovoce tlakem na podložku a poté jablko nařízneme u kalichu. Tímto otvorem mačkáme šťávu přímo do sklenice.
Klasický vlašský ořešák pro větší zahrady, silně rostoucí a dlouhověký strom.
Líska ‘Tonda Gentile’ je kvalitní odrůda s kulatými, chutnými oříšky. Plodná, mrazuvzdorná, vhodná na slunné stanoviště.
Velkoplodý kaštanovník s velmi velkými, chutnými plody a dobrou plodností.
Samčí odrůda rakytníku řešetlákového určená k opylování samičích rostlin. Neplodí. Nutná pro tvorbu plodů u samičích odrůd.
Jahodník Diamant (desetipack)
Vaccinium macrocarpon ‘Big Pearl’ – nízký keřík s velkými červenými plody, vhodný do kyselé půdy, mrazuvzdorný.
Líska Zellská červená má tmavé listy a chutné oříšky. Plodná, mrazuvzdorná, vhodná na slunce i do polostínu.
