Jarní sezona 2017 v zahradnictví Vrčeň

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jarní sezona 2017 v zahradnictví Vrčeň – personální problémy.

Nejsou lidi… s tímto problémem jsem se setkal poprvé 2 roky nazpět. Sehnat v našem regionu do pracovního poměru zaměstnance nebo brigádníka, který by byl znalý v arboristice  – konkrétně řezu stromů a zejména ovocných, je snad nereálné. Práce by bylo mnoho, ale větší část zákazníků musím odmítnout a zbytek má docela dlouhé čekací doby, než se na ně dostane a udělám to já osobně nebo někdo z mých kolegů či spolupracujících firem. Stříhat ovocné stromy už ale musím všem odmítnout – ze zdravotních důvodů (problém se šlachami v zápěstí). A tak už druhý rok v segmentu služeb řezu stromů (netýká se to kácení a to ani rizikového – na to pořád tak nějak lidi mám) máme pouze omezený rozsah služeb a buhví, jak dlouho bude trvat, než seženeme vhodnou posilu našeho týmu. V tuto chvíli máme zaplněny kapacity na řez stromů až do konce června 2017. Nic víc do tohoto období již zkrátka (pokud nikoho neseženeme) nedáme.

Ostatní aktivity firmy však dosud fungovaly po personální stránce víceméně bez problémů. Až dodnes, kdy jsem zjistil, že mi vypadla poslední odborně zdatná kolegyně, před jarní sezonou a já v tuto chvíli nemám náhradu (a obávám se, že sehnat někoho jiného nebude na týden) a vůbec nevím, jak bude zajištěn provoz samotného zahradnictví. Sledujte prosím před osobní návštěvou aktuální otevírací dobu na tomto webu. Je dosti možné, že s vypětím všech sil zajistíme provoz zahradnictví jen po omezený čas v týdnu (rozhodně nebude jako v minulosti, do odvolání, otevřeno denně) – zbytek týdne potřebujeme také k realizaci nasmlouvaných zakázek.

Provozu ESHOPU by se uvedená omezení způsobená aktuální personální situací neměla výrazně dotknout. Můžete tedy bez obav objednávat.  A pokud víte o někom z oboru, kdo shání práci či by ho práce u nás mohla bavit, budeme rádi za kontakt.

Doufám, že nastalá situace nebude dlouho trvat a budeme pracovat opět v plné sestavě.

 

Václav Kovář

majitel společnosti Arbocom, s.r.o.